Komorní
Branko’s Bridge + Panoptikum
Branko’s Bridge: Pražská kapela, která se zaměřuje na živé vystupování a nabízí posluchačům kombinaci různých hudebních stylů. Čtveřice hudebníků hraje ve složení dvou kytar, kláves, syntezátorů, baskytary, vokálu a bicích. Kapela propojuje prvky psychedelic rocku, diska a post punku, přičemž do svého repertoáru zařazuje i skladby s moderní aranží. Během turné k albu Hobby Horse Cowboy vystupovali na festivalech jako Rock For People a Metronome, vyprodali koncerty v MeetFactory a Kasárnách Karlín a objevili se na dalších akcích po celé České republice.
Historie kapely sahá do roku 2017, kdy odehráli svůj první koncert. První demonahrávka Halfway To Nowhere se objevila na Radiu 1 a Radiu Wave. Po vydání EP Should’ve Been Here v roce 2019 následovala personální změna, kdy kapelu opustil sólový kytarista. V roce 2021 vydali album Hobby Horse Cowboy, jehož produkce probíhala v režimu DIY, a mix byl realizován ve spolupráci s Jonathanem Hucksem z kolektivu Miloco. V roce 2024 se k sestavě připojil kytarista David Moudrý. Hudba kapely se objevuje v studentských filmech a v playlistech rozhlasových stanic.
Panoptikum: Brněnští Panoptikum jsou známí svou hudební nezařaditelností, unikátním vystupováním a neotřelým pojetím psychedelie. Za zmínku stojí jejich spolupráce s legendou české dabingové scény – hercem Ladislavem Županičem, který je dlouholetým dabingovým altereegem Clinta Eastwooda, a který namluvil repliky do dvou songů kapely. Živá vystoupení jsou plná nespoutané energie ve spojení s různými divadelními prvky, díky kterým dokážou vtáhnout posluchače do samého nitra kompozicí.
Peter Cmorik Band
Pětinásobný držitel Zlatého Slávika a majitel hlasu připomínajícího Bryana Adamse vám se svým týmem představí to nejlepší z jeho šestice sólových alb i spoluprací s českými hudebními hvězdami. Strhující koncert plný hudební virtuozity, energického rocku a přátelské atmosféry bude zážitkem, který vás vtáhne.
Workshopy pro školy: Jak se dělá balet
Nahlédněte s námi do světa baletu!
Lektorský tým baletu si pro vás připravil čtyři varianty workshopů, které nabízí účastníkům hravou a zážitkovou formou možnost nahlédnout do světa baletního umění. Workshop je v modifikacích uzpůsobený pro mateřské školy, základní školy, střední školy a gymnázia. Kontaktujte nás a zvolte si o jaký typ workshopu máte zájem.
BARBARA MARIA WILLI uvádí: VYHLÍDKOVÝ HUDEBNÍ LET
ZUZANA HOZOVÁ SOPRÁN
TADEÁŠ HOZA BARYTON
BARBARA MARIA WILLI CEMBALO
VYHLÍDKOVÝ HUDEBNÍ LET
Nad členitou krajinu barokní hudby vás vynese velkorysá montgolfiéra řízená Barbarou Marií Willi za cembalem, sopranistkou Helenou Hozovou a barytonistou Tadeášem Hozou. Čeká vás podívaná na skvostný západ slunce nad říší raně barokní hudby, ve které vládne Claudio Monteverdi, dechberoucí vzduchoplavba nad barokním impériem zastoupeným Janem Dismasem Zelenkou a Georgem Friedrichem Händelem a k přistávání těsně za hranicemi klasicistního království budou znít písně Josepha Haydna. CLAUDIO MONTEVERDI / JAN DISMAS ZELENKA / GEORG FRIEDRICH HÄNDEL / JOSEPH HAYDN
Filharmonie Brno: SCHUMANN & ŠOSTAKOVIČ
SCHUMANN Violoncellový koncert a moll op. 129
DMITRIJ ŠOSTAKOVIČ Symfonie č. 4 c moll op. 43
Steven Isserlis violoncello
Filharmonie Brno
dirigent Dennis Russell Davies
Steven Isserlis
Legendární britský violoncellista pravidelně koncertuje s předními světovými symfonickými tělesy (Berlínští filharmonikové, Londýnská filharmonie, orchestr lipského Gewandhausu, Vídeňští filharmonikové, Losangeleská filharmonie atd.), s komorními orchestry (Skotským, Australským, Curyšským, Mahlerovým, či se St Paul Chamber Orchestra) a se soubory dobových nástrojů (Orchestra of the Age of Enlightenment, Philharmonia Baroque Orchestra). V klasických programech nezřídka diriguje komorní orchestry od sólového violoncella. Premiéroval řadu nových děl, které mu byly napsány na míru (The Protecting Veil Johna Tavenera, Lieux retrouvés Thomase Adèse či Jednovětý koncert Wolfganga Rihma), zajímá ho také poučená interpretace staré hudby.
Nils Hoffmann (DE)
Lahar + Exorcizphobia + Toxic Future
LAHAR
Trash, crossover z jižních Čech
EXORCIZPHOBIA
Thrash metal z Trutnova
TOXIC FUTURE
Crust-punk D beat z Přísnotic
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: STROJKY A NÁTRUBKY
Blíž už to snad ani nejde. Během komorních hudebních programů sedíte u hudebníků tak blízko, že se jich můžete dotknout. Zjistíte, jak přesně jednotlivé nástroje fungují, a stanete se součástí celého koncertu. Komorní bude počet hráčů a komorní bude také publikum. Zahrajte si společně s filharmoniky, ptejte se v průběhu koncertu, zpívejte, tančete. Vše je dovoleno. Bez bariér a zábran, s hudbou mezi námi.
Koncert je určen rodičům a jejich dětem ve věku 4–9 let.
Catherine Zatloukalová hoboj
Petr Hlavatý fagot
Petr Kavalír klarinet
Nicolas Perez lesní roh
Aneta Dvořáková flétna
koncertem provádí Kristýna Drášilová a Magdalena Dostálová
Puls rock Brno - 41.let na scéně
Zveme všechny příznivce hard rocku na parádní odvaz. Bigbít je v nás a zůstane náš.
Hentai Corporation
Hentai Corporation je česká hudební skupina z Prahy založená roku 2005, která sama sebe řadí mezi styly thrash metal a rock ‚n‘ roll.
Kapela vyniká svými osobitými a živelnými vystoupeními, svými neotřelými instrumentálními linkami a velmi výrazným a živelným vokálem Radka Škarohlída. Během koncertů se často strefují do populárních postav českého šoubyznysu, často říkají nahlas svůj názor.
Strangelove / The DEPECHE MODE Experience
Strangelove – The DEPECHE MODE Experience pochází z USA a Velké Británie a přináší dokonalý koncert, který posluchače přenese v čase a dotkne se několika klíčových bodů 45leté kariéry Depeche Mode. Písně z celého kánonu více než padesáti hitů Depeche Mode, které se dostaly na vrchol žebříčků, jsou s láskou rekonstruovány a mají atmosféru a mladistvou energii arénového koncertu DM z klasické éry. Žádný detail prezentace STRANGELOVE nebyl opomenut; a scénické dekorace a změny kostýmů během show odrážejí různé éry historie Depeche Mode.
Zásadní album Depeche Mode Black Celebration, napsané a nahrané v Londýně a Berlíně v roce 1985 a vydané počátkem roku 1986, je oslavováno pro svůj temný, inovativní zvuk a hluboký vliv na elektronickou a alternativní hudební scénu. Bohaté, střídavě atmosférické a industriální tóny alba spolu s introspektivními texty pomohly definovat ducha 80. let a dodnes inspirují celé generace milovníků hudby.
Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové“ životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka“ slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.
VENTOLIN (Křest) + Hosté
Ventolinovo čtvrté album, které vyjde 21. února 2025 a jehož jméno je zatím tajemstvím, bude žánrově velmi rozmanité. Nejnovější singl
Slovenská skupina HEX slaví něco, co se kapelám podaří jen zřídka. 35 let na hudební scéně, doprovázených množstvím odehraných koncertů, zhmotněných do 10 studiových, 2 výběrových a 2 živých alb. K tomu se přidávají mnohé kompilace, nekonečno nezapomenutelných zážitků, úspěchů a ocenění.
Do Čech se vrací po mnoha letech právě při příležitosti 35. výročí kapely a s ich posledním albem "Kde je tu láska?", které bylo oceněno cenou Anděl za nejlepší slovenské album v roce 2023.
Kapela se rozhodla při této příležitosti uspořádat 2 speciální koncerty pod názvem „HEX 35“.
Fanoušci se tak mohou těšit nejen na průřez jejich dosavadní 35leté tvorby, skvělé hosty, ale i další překvapení, kterými jsou Hexáci známí.
Fast Food Orchestra
Fast Food Orchestra na Flédu dovezou svůj typický mix reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.
Only The Poets (UK)
Zvuk Only the Poets ovlivnilo britské devadesátkové indie i melancholie The Cure, sama kapela ale přiznává třeba taky vliv Freddieho Mercuryho, Eltona Johna a jejich schopnosti strhnout davy ke sdílenému zážitku. Když viděli na festivalu Reading vystoupení Arctic Monkeys, bylo jasné, že cesta téhle kapely z města má svůj cíl.
Od té doby večer za večerem potvrzovali, že se ze všeho nejlépe cítí na stagi, a když jim pandemie znemožnila koncertovat, rozhodli se zdokonalit svůj studiový zvuk. Vyplatilo se, debutové album Only the Poets už zaštítí label EMI. Na nové verzi songu Even Hell spolupracoval Charlie Hugall (Frank Turner, Florence + The Machine) a kapela říká, že je tenhle song milostným dopisem hudbě, protože díky ní zvládáme mnohem vice. A podobný pocit sdílí díky Only the Poets taky všichni, kdo je kdy zažili naživo.