Brno – město hudby oslavilo včera první narozeniny. Popravdě řečeno – datum narození jsme si stanovili uměle, protože jsme si sami nemohli vzpomenout, kdy přesně naše spolupráce začala. Přelom ledna a února 2013 to byl určitě, ale blíž se nám to určit nepodařilo. Rozhodli jsme se tedy pro 3. února a místo večírku uspořádali tiskovou konferenci.
Ta se konala s předstihem minulou středu v rozestavěném Sonocentru na Veveří. Věřili jsme, že polní podmínky a zimu vyrovná atraktivní prostředí vznikajícího klubu. První tiskovku jsme dělali po roce činnosti, protože jsme chtěli přijít s výsledky místo marketingových slibů o našich cílech a záměrech. Takže jsme hosty seznámili s Městem hudby jen stručně – především rozšíření původně plánovaného kalendáře akcí o publicistickou část –, představili stálé spolupracovníky a pozvali přítomné na prohlídku Sonocentra. Díky patří Jiřímu Štoplovi, který to umožnil, a Danu Giačovi, který prohlídku vedl. Více než horkovzdušný fukar se o náznak tepelného komfortu postaralo Bistro Franz, které kromě quiche dopravilo na místo horký jasmínový čaj a kafe.
Mezi hosty byli jak lidé z médií, tak lidé kolem hudby. Ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová, ředitelka opery ND Brno Eva Blahová, umělecký ředitel a dramaturg JazzFestuBrno Vilém Spilka, lidé z Flédy, Alterny, ze Staré Pekárny, Památníku Leoše Janáčka… byla to pestrá společnost a omlouvám se všem, které jsem nejmenoval. Na violoncello hrál Josef Klíč – koncertní mistr orchestru Janáčkova divadla i undergroundového Magorova Vydří.
Na místě se také sešli všichni současní autoři, s nimiž se ve Městě hudby setkáváte. Jiří Beneš za živou historii v seriálu Město hudby v historii a historkách, Vladimír Maňas za dějiny dávné v seriálu Brněnská hudební historie. Milan Tesař za jazz, folk a jiné alternativy. Jan Špaček orientovaný na velký symfonický a operní repertoár a s chystanou cestovní rubrikou Chlap ve vlaku, Aneta Bendová směřující k pěveckým vystoupením a staré hudbě. Objevil se i Luboš Mareček, který se věnuje muzikálům. A pochopitelně Jiří Sláma, s jehož fotkami se ve Městě hudby setkáváte pořád.
Za rok činnosti se v našem kalendáři objevilo 2500 událostí. Publikovali jsme 44 velkých rozhovorů a 180 kritik a delších textů. Ve spolupráci s Filharmonií Brno jsme uspořádali Koncert pro Brno, na němž Magdalena Kožená převzala záštitu nad nejmladší přípravkou Kantilény. Záznam přímého přenosu je stále k dispozici zde. Reflektujeme hudební život ve městě v celé jeho šíři a vracíme hudbě mediální prostor, který si zaslouží. Díky za dosavadní přízeň a buďte s námi i nadále.
Zatím nebyl přidán žádný komentář..