Josef Ostřanský se na albu Copy and Paste pustil do elektronické hudby, kytaru doplnil jako rovnocenný partner software. K písni Fráze natočil videoklip Filip Remunda, hudba komponovaná v počítači se střetává se starým filmem a kamerou na kliku.
Se jménem Josefa Ostřanského se posluchačům vybaví především „brněnská nová vlna“ 80. let. Pamatují si ho jako kytaristu skupin Dunaj a E. Zatímco Dunaj se nedávno vrátil v obnovené podobě Dunajské vlny, Ostřanského nový projekt Ostrak Mode přichází s něčím úplně jiným. Jako kytarista se v něm Ostřanský stále hlásí k rockové alternativě, ale silná role elektroniky vychází z nečekaných inspiračních zdrojů. Název projektu parafrázující Depeche Mode je dostatečně výmluvný.
Album Copy and Paste zatím sklízí jednoznačně pozitivní ohlasy. Při natáčení videoklipu k písni Fráze použil režisér Filip Remunda prošlý 35milimetrový film Kodak a kameru Cinephon➚ na ruční pohon. Album Copy and Paste obrací do elektropopové historie, podobně přistoupili i filmaři ke svým technologiím. Analogový záznam obrazu a digitální záznam zvuku se potkávají v harmonické symbióze.
Na klipu se kromě Filipa Remundy podíleli kameraman Jakub Halousek a jako spoluautor scénáře Michal Gábor. Jako volná inspirace posloužil poetický film Bezúčelná procházka, který v amatérských podmínkách vytvořil v roce 1930 Alexander Hackenschmied. Myšlenkovým východiskem byly eseje filosofa Viléma Flussera.
Zatím nebyl přidán žádný komentář..