Noc brněnských klubů

Šest brněnských klubů připravilo obdobu Muzejní noci. V sobotu 5. října nabídnou svým návštěvníkům speciální koordinovaný program a vstup zdarma. Akce Hrnem Brnem se účastní Metro, Fléda, Melodka, Mersey, FaválYacht. Mezi jednotlivými kluby bude navíc jezdit v obou směrech bezplatná okružní linka MHD – stáhněte si jízdní řád (nebo klikněte na obrázek níže). Všechny kluby jsou otevřeny od 19.30 hod.

Hrnem Brnem – kompletní program

FAVÁL

20.15 / Overhype

Brněnská banda Overhype odstartuje koncertní část večera na Favále. Pětice muzikantů, hrající energický mix nu-metalu a rap-coru, patří ve svém žánru na špičku domácí scény.

21.30 / Pub Animals

Znamenitý hudební zážitek a spousta energie valící se na všechny pod pódiem. Letos na podzim se Pub Animals chystají nahrát své druhé CD a určitě to bude opět stát za to!

23.00 / Lyngam Orchestra

Multižánrové uskupení hudebníků s bohatými zkušenostmi nabízí směsici rapu, hip hopu, big beatu a turntablismu s prvky reggae. To vše je okořeněno živými vstupy zručných instrumentalistů.

00.15 / Afterparty

FLÉDA

21.00 / Propaganja

Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

22.15 / Alef Zero

Nechuť členů kapely uzavřít se v jednom jednoduše definovatelném stylu dala vzniknout osobité fůzi mnoha stylů (drum'n'bass, reggae, breakbeat, jazz, punk, rock, folk), a proto koncertní podoba jejich skladeb slibuje vskutku eklektický nářez.

23.45 / Fast Food Orchestra

Kapela, která v sobě kloubí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

01.00 / Afterparty

MELODKA

20.15 / Aivn’s Naked Trio

Debutové album „Adventure Box“ vyšlo letos v březnu a nejčastější reakcí po jeho poslechu bývá otázka: „Tohle že je z Brna?“.

21.30 / Slow Flow

Bratislavská hip-hopová pecka Slow Flow dokazuje, že jestliže umíte hrát na hudební nástroj a máte opravdu co říct, může to vaše hip-hopové fluidum ještě několikrát znásobit.

22.30 / 7 Rumors

Ambiciózní multinárodnostní projekt s bohatou zásobou coververzí old-schoolových klasik, večírkových hitů, ale i soulově procítěných skladeb Amy Winehouse či jiných současných umělců.

00.00 / Afterparty

MERSEY

20.30 / Bruno Ferarri Live

V roce 1990 založil Samir Hauser s Danielem Rodným kapelu Vanessa, se kterou získal mnohá ocenění (například cenu evropské MTV Local Heroes za skladbu Prokopat se ven). V roce 1999 založil legendární kabaret Zlatá kozačka a nyní se vrátil k projektu sexy monstra Bruna Ferrariho.

22.00 / DJ Electronic Bitches

Nesnášejí škatulky a nedají se do nich začlenit. Jejich sety jsou charakteristické velkou dávkou improvizace.

METRO

20.00 / the.switch

Legenda české metal-hc-crossoverové scény, která funguje již od roku 1996.

21.15 / Kontrolla

Rocková skupina Kontrolla vznikla spojením rytmické sekce bývalé skupiny Narvan — Zdeněk Smetana (baskytara) a Hans Machala (bicí) s operním pěvcem Markem Olbrzymkem (zpěv, klávesy) a zpěvákem skupiny Holly Rollers Olafem Horákem.

22.15 / Homoguru

Našlápnutý živý disco funk, který vás zaručeně zvedne ze židle! To je Homoguru!

23.15 / Afterparty DJ Harosh

YACHT

19.30 / DJ Warm Up Party

23.00 / Solo Banton (UK)

Solo je jedním z veteránů UK reggae-dancehallové scény. Svým těžkotonážním hlasovým projevem se rychle zařadil mezi největší matadory ve své branži.

01.00 / Rybydub

Rybydub je brněnský experimentální dubový projekt proucentské dvojice Ngomau & Mateyka. Spíše než dubovou „pohodičku“ však čekejte našláplou taneční záležitost!

02.00 / Afterparty

Foto zdroj fleda.cz

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Dále si přečtěte

Postpunkoví Swans včera naplnili Flédu intenzivním zvukem, z nějž nebylo úniku. První adept na vítěze v nevyhlášené anketě o koncert roku je na světě.  více


Kancelář Brno - město hudby UNESCO vám za finanční podpory JIhomoravského kraje v rámci aktivit spojeným s Rokem folklorních souborů představuje soupis aktivních folklorních uskupení (soubory, chasy, muziky) na území Brněnska.  více

Další z orchestrálních koncertů, který se odehrál v rámci festivalu Janáček Brno, patřil domácímu Orchestru Janáčkovy opery NdB pod vedením dirigenta Roberta Kružíka. V pátek 15. listopadu v Mahenově divadle zazněly skladby Leoše Janáčka, Miloslava Ištvana a Bohuslava Martinů. U každé z kompozic pak orchestr doplnili sólisté: u první jmenované to byl houslista Jan Mráček, u druhé recitátoři Daniel Bambas Hana Briešťanská, a při závěrečné kvarteto zpěváků Jana Šrejma KačírkováVáclava Krejčí HouskováVít Nosek a Tadeáš Hoza, se kterými orchestr doplnili také Český filharmonický sbor Brno a Dětský sbor Brnovíce

Mezinárodní festival Janáček Brno nedává prostor pouze profesionálním tělesům, ale v jeho dramaturgii se pravidelně objevují například i studentské projekty. Tak tomu bylo i ve čtvrtek 14. listopadu, kdy byla v divadle Reduta uvedena světová premiéra scénického projektu Konzervatoře Brno s název Vitka Osudová (Koleda milostná). Hudební koláž spojovala různá díla Vítězslavy Kaprálové a Bohuslava Martinů. Stvořil ji Tomáš Krejčí, který společně s Katarínou Duchoňovou a Helenou Fialovou celé představení se studenty konzervatoře také hudebně nastudoval. Na scénáři s Tomášem Krejčím spolupracovala Hana Mikolášková a režie se ujala Alexandra Bolfovávíce

Komorní řada koncertů festivalu Janáček Brno 2024 je zaměřena na kvartetní, ale i sborovou tvorbu. A právě večer konaný ve středu 13. listopadu v prostorách Janáčkova divadla představil mladé ambiciózní sborové těleso JK Voices nesoucí v názvu iniciály svého zakladatele a sbormistra Jakuba Kleckera. Soubor je složený z několika generací zpěvaček a svým fungováním, částečně i repertoárem, navazuje na tradici starších brněnských sborů jako například Kantiléna. V rámci večera se v jednotlivých skladbách představili sopranistka Doubravka Novotná, klavíristé Jiří Hrubý a Helena Fialová, houslistka Barbara Tolarová, harfistka Pavla Kopecká a flétnistka Hana Oráčovávíce

Trumpetista Jiří Kotača založil před deseti lety big band Cotatcha Orchestra. Ten dnes vystupuje s různými programy od nejtradičnějšího jazzu až po vizionářské propojení jazzu s elektronikou. S Jiřím Kotačou hovoříme o tom, jak se orchestr postupně vyprofiloval, jak vzniká autorský repertoár na pomezí jazzu a elektroniky, ale také o tom, co fanouškům přinese listopadový koncert k 10 letům orchestru. Řeč je i o Kotačově mezinárodním kvartetu nebo o tom, jak je možné hru na trubku a křídlovku obohatit efekty.  více

Nejčtenější