Noc brněnských klubů

Šest brněnských klubů připravilo obdobu Muzejní noci. V sobotu 5. října nabídnou svým návštěvníkům speciální koordinovaný program a vstup zdarma. Akce Hrnem Brnem se účastní Metro, Fléda, Melodka, Mersey, FaválYacht. Mezi jednotlivými kluby bude navíc jezdit v obou směrech bezplatná okružní linka MHD – stáhněte si jízdní řád (nebo klikněte na obrázek níže). Všechny kluby jsou otevřeny od 19.30 hod.

Hrnem Brnem – kompletní program

FAVÁL

20.15 / Overhype

Brněnská banda Overhype odstartuje koncertní část večera na Favále. Pětice muzikantů, hrající energický mix nu-metalu a rap-coru, patří ve svém žánru na špičku domácí scény.

21.30 / Pub Animals

Znamenitý hudební zážitek a spousta energie valící se na všechny pod pódiem. Letos na podzim se Pub Animals chystají nahrát své druhé CD a určitě to bude opět stát za to!

23.00 / Lyngam Orchestra

Multižánrové uskupení hudebníků s bohatými zkušenostmi nabízí směsici rapu, hip hopu, big beatu a turntablismu s prvky reggae. To vše je okořeněno živými vstupy zručných instrumentalistů.

00.15 / Afterparty

FLÉDA

21.00 / Propaganja

Afro rytmy a moravština, chrchlání tibetských zvonků i lidovka... World music?

22.15 / Alef Zero

Nechuť členů kapely uzavřít se v jednom jednoduše definovatelném stylu dala vzniknout osobité fůzi mnoha stylů (drum'n'bass, reggae, breakbeat, jazz, punk, rock, folk), a proto koncertní podoba jejich skladeb slibuje vskutku eklektický nářez.

23.45 / Fast Food Orchestra

Kapela, která v sobě kloubí prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

01.00 / Afterparty

MELODKA

20.15 / Aivn’s Naked Trio

Debutové album „Adventure Box“ vyšlo letos v březnu a nejčastější reakcí po jeho poslechu bývá otázka: „Tohle že je z Brna?“.

21.30 / Slow Flow

Bratislavská hip-hopová pecka Slow Flow dokazuje, že jestliže umíte hrát na hudební nástroj a máte opravdu co říct, může to vaše hip-hopové fluidum ještě několikrát znásobit.

22.30 / 7 Rumors

Ambiciózní multinárodnostní projekt s bohatou zásobou coververzí old-schoolových klasik, večírkových hitů, ale i soulově procítěných skladeb Amy Winehouse či jiných současných umělců.

00.00 / Afterparty

MERSEY

20.30 / Bruno Ferarri Live

V roce 1990 založil Samir Hauser s Danielem Rodným kapelu Vanessa, se kterou získal mnohá ocenění (například cenu evropské MTV Local Heroes za skladbu Prokopat se ven). V roce 1999 založil legendární kabaret Zlatá kozačka a nyní se vrátil k projektu sexy monstra Bruna Ferrariho.

22.00 / DJ Electronic Bitches

Nesnášejí škatulky a nedají se do nich začlenit. Jejich sety jsou charakteristické velkou dávkou improvizace.

METRO

20.00 / the.switch

Legenda české metal-hc-crossoverové scény, která funguje již od roku 1996.

21.15 / Kontrolla

Rocková skupina Kontrolla vznikla spojením rytmické sekce bývalé skupiny Narvan — Zdeněk Smetana (baskytara) a Hans Machala (bicí) s operním pěvcem Markem Olbrzymkem (zpěv, klávesy) a zpěvákem skupiny Holly Rollers Olafem Horákem.

22.15 / Homoguru

Našlápnutý živý disco funk, který vás zaručeně zvedne ze židle! To je Homoguru!

23.15 / Afterparty DJ Harosh

YACHT

19.30 / DJ Warm Up Party

23.00 / Solo Banton (UK)

Solo je jedním z veteránů UK reggae-dancehallové scény. Svým těžkotonážním hlasovým projevem se rychle zařadil mezi největší matadory ve své branži.

01.00 / Rybydub

Rybydub je brněnský experimentální dubový projekt proucentské dvojice Ngomau & Mateyka. Spíše než dubovou „pohodičku“ však čekejte našláplou taneční záležitost!

02.00 / Afterparty

Foto zdroj fleda.cz

Komentáře

Reagovat

Zatím nebyl přidán žádný komentář..

Dále si přečtěte

Postpunkoví Swans včera naplnili Flédu intenzivním zvukem, z nějž nebylo úniku. První adept na vítěze v nevyhlášené anketě o koncert roku je na světě.  více


Už druhý letošní program pořádaný Filharmonií Brno oslavil jubileum významného skladatele. Zatímco Novoroční koncert byl věnován Johannu Straussovi mladšímu, koncert konaný 16. ledna v Janáčkově divadle připomněl nadcházející výročí Maurice Ravela (1875–1937), od jehož narození uplyne 7. března 150 let. Při koncertu složeném čistě z Ravelových děl se do čela Filharmonie Brno po delší době postavil její šéfdirigent Dennis Russell Davies. Během čtvrtečního večera zazněly mimo jiné oba Ravelovy klavírní koncerty, při kterých se za klavír posadil francouzský klavírista Alexandre Tharaudvíce

První letošní koncert abonentní řady Filharmonie doma, který se odehrál 10. ledna v Besedním domě, věnovala Filharmonie Brno pod taktovkou Tomáše Netopila Wolfgangu Amadeu Mozartovi. Kromě jeho děl ale zazněla také krátká kompozice Justė Janulytė, která diváky na krátkou chvíli přenesla z klasicismu do 21. století. V první polovině večera se k orchestru přidala dvojice sólistů ve složení Fedor Rudin (housle) a Pavel Nikl (viola).  více

Novoroční koncert Filharmonie Brno je již 1. ledna v Janáčkově divadle zaběhlou tradicí. Ani letošní rok nebyl výjimkou, a orchestr pod vedením dirigenta Michela Tabachnika provedl program složený zejména z děl Johanna Strausse mladšího. Brněnská filharmonie takto zahájila takzvaný straussovský rok. V roce 2025 totiž má skladatel titulovaný jako král valčíků významné jubileum 200 let od narození. Straussovy kompozice doplnily skladby Ericha Wolfganga Korngolda, Richarda Strausse a Dimitrije Šostakoviče.  více

Dva večery po sobě hostilo koncem listopadu brněnské Divadlo Husa na provázku taneční představení s názvem Bohyně. Šlo o magisterskou práci Jana Kysučana. Stávající vedoucí taneční složky Vojenského uměleckého souboru Ondráš s představením inspirovaným kopaničářskými bohyněmi, ale i pohanskou minulostí, před dvěma lety absolvoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V rozhovoru jsme se dostali pod pokličku umělecké choreografie i představení samotného.  více

„Kultura je most“ zaznělo při – v pořadí již druhém - Koncertě česko-rakouského partnerství, který se odehrál v pátek 20. prosince na zámku Thalheim. Jednalo se o závěrečný večer 5. ročníku celoevropského projektu České sny 2024 a také o součást oslav Roku české hudby i mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae. Kultura je most spojující nejen odlišné generace, různé společenské vrstvy, ale i celé národy. A právě projekt České sny, který jen v roce 2024 prezentoval hudbu českých skladatelů v 50 evropských městech 22 různých států, toho může být výmluvným příkladem. Ostatně jen v prosinci zazněla kromě závěrečného koncertu v Rakousku řada dalších 11 v jižní části Evropy od portugalského Amarante přes italské Pesaro až po chorvatský Varaždin. Koncert byl věnován bývalému dolnorakouskému zemskému hejtmanovi Erwinu Pröllovi, který se dlouhodobě zasazuje o budování a prohlubování vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem.  více

Nejčtenější